Van 26 tot en met 28 april werd in de Steiermarkhalle in Graz de elfde editie van het Austrian Darts Open gehouden. Jonny Clayton keert terug naar Graz om zijn titel te verdedigen.
Zes van de zestien geplaatste spelers verliezen hun eerste partij. Meest opvallend is hier titelverdediger Jonny Clayton (1). Hij verliest met 6-3 van Jermaine Wattimena. Ook Stephen Bunting (2) en Nathan Aspinall (4) verliezen hun eerste wedstrijd van de Canadees Matt Campbell en Kevin Doets.
Martin Schindler begint zijn toernooi in de tweede ronde tegen de Engelsman Matthew Dennant, die hij met 6-3 verslaat. Bij de laatste 16 verslaat hij Kevin Doets. In de kwartfinale wint hij van Chris Dobey en in de halve finale verslaat The Wall Josh Rock met 7-6 en plaatst zich zo voor de finale.
In de finale staat hij tegenover de Engelsman Ross Smith. Ook Smudger start het toernooi in de tweede ronde en bereikt de finale na overwinningen op Chris Landman (6-1), Peter Wright (6-5), Dirk van Duijvenbode (6-4) en Ryan Joyce (7-4).
Schindler gooit een 116 en 115 finish en neemm daarmee een 7-2 voorsprong in de finale, voordat Smith een comeback maakt met twee opeenvolgende legs. De Duitser grijpt echter zijn kans bij de derde poging om zijn derde European Tour-zege in drie verschillende landen veilig te stellen.
The Wall verslaat Ross Smith met 8-4 en behaald daarmee een hattrick aan European Tour-titels sinds zijn eerste overwinning in Riesa iets meer dan een jaar geleden. De Duitse nummer één, die in maart zijn eerste Players Championship-titel won, stijgt drie plaatsen naar de 18e plaats op de PDC Order of Merit.